Już w ten weekend czekają nas kolejne emocje związane ze skokami narciarskimi. Karuzela Pucharu Świata przenosi się do Kussamo. Swoje składy na te zawody podały reprezentacje: Niemiec, Słowenii i Norwegii. 

Po inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich, które miała miejsce w zeszły weekend na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle, zawody przenoszą się teraz do Finlandii, a dokładnie do Ruki. To właśnie tutaj został zaplanowany drugi w sezonie konkurs drużynowy (sobota), a kolejnego dnia skoczkowie zmierzą się w zawodach indywidualnych.

Kilka dni temu informowaliśmy o składach Finlandii oraz Polski na to nadchodzące wydarzenie. Teraz członkami swoich drużyn postanowili się podzielić Niemcy, Norwedzy oraz Słoweńcy. Reprezentacja Niemiec do Finlandii udaje się w niezmienionym składzie od Wisły. Na belce startowej zobaczymy siedmiu Niemieckich skoczków: Richarda Freitaga, Stephana Leyhe, Andreasa Wellingera, Markusa Eisenbichlera, Karla Geigera, Piusa Paschke i Davida Siegela. Norwegia postąpiła tak samo, jak reprezentacja Niemiec i ich również w Ruce zobaczymy w dokładnie takim samym składzie, czyli: Daniel Andre Tande, Anders Fannemel. Andreas Stjernen, Robert Johansson, Johann Andre Forfang oraz Havlor Egner Granerud. Jedynie reprezentacja Słowenii postanowiła zmienić część swojej reprezentacji i takim sposobem w Kussamo wystartuje: Peter Prevc, Robert Kranjec, Anze Lanisek, Anze Semenic, Jernej Damjan, Jurij Tepes i Tilen Bartol.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.