Poznaliśmy kolejne składy na LGP i LPK w Klingenthal. Powrót m.in Wellingera i Wanka do rywalizacji

Do końca zbliża się rywalizacja mężczyzn w zawodach z cyklu Letniej Grand Prix oraz Letniego Pucharu Kontynentalnego w tym sezonie. Im bliżej do konkursów w Klingenthal, tym więcej drużyn podaje swoje składy. Do rywalizacji po kontuzji wraca Andreas Wellinger i Wank.

Już wcześniej informowaliśmy o składzie między innymi Polski na zawody w Klingenthal. To wszystko możecie przeczytać tutaj. Teraz już więcej reprezentacji ujawniło swoje składy na konkursy finiszujące tegoroczny cykl LGP. Najwięcej skoczków narciarskich zobaczymy z Niemiec (12), gdyż to właśnie ten kraj jest gospodarzem tej imprezy. Po kontuzji kolana do rywalizacji powróci dwukrotny wicemistrz świata z Lahti – Andreas Wellinger. Również Andreas Wank, który niedawno informował o swoich problemach z plecami, również będzie startował w Klingenthal. Po raz pierwszy w tym sezonie Letniej Grand Prix zobaczymy na belce Davida Siegela. Oprócz nich na starcie pojawi się: Moritz Baer, Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Karl Geiger, Julian Hahn, Felix Hoffmann, Stephan Leyhe, Pius Paschke, Constantin Schmid.

Reprezentacja Czech wystąpi w składzie: Jakub Janda, Roman Koudelka, Viktor Polasek, Vojtech Stursa i Tomas Vancura. Jednego skoczka zdecydowała się wystawić Bułgaria (Vladimir Zografski) oraz Francja (Vincent Descombes-Sevoie). Również Słowenia pojawi się w Niemczech w mocnym składzie (Peter Prevc, Anze Lanisek, Anze Semenic, Miran Zupancic, Rok Justin, Ziga Jelar, Bor Pavlovcic). To właśnie Anze Lanisek będzie walczyć z Dawidem Kubackim o triumf w całym cyklu.  Jedynie swojego składu nie podała nadal Norwegia.

Pełna lista składów na LGP

Również cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego zakończy się w Klingenthal. Do udziału zostało zgłoszonych aż 20 ekip. Polskę podczas tych zawodów będzie reprezentować piątka skoczków narciarskich, a mianowicie: Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek oraz Przemysław Kantyka. W mocnym składzie pojawi się drużyna z Austrii (Clemens Aigner, Florian Altenburger, Philipp Aschenwald, Daniel Huber, Thomas Lackner, Mika Schwann). Również reprezentacja Słowenii będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony (Tilen Bartol, Nejc Dezman, Bor Pavlovcic, Andraz Pograjc, Domen Prevc, Rok Tarman i Timi Zajc). Nadal nie jest znajomy skład ekipy z Niemiec, która jako organizator ma prawo do wystawienia aż 13 zawodników.

 

Pełna lista składów na LPK

Źródło: Facebook – Weltcup Klingenthal

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.