Powstało nowe Centrum Narciarstwa Biegowego

fot. klikuszowa.pl

To wspaniała wiadomość dla fanów narciarstwa biegowego. W Klikuszowej (powiat nowotarski) zakończyła się właśnie budowa nowego Centrum Narciarstwa Biegowego. Kompleks określany jest na miarę tego, który przed rokiem powstał w Zakopanem.

fot. klikuszowa.pl

Stadion, budynek techniczny i asfaltowa nartostrada o długości blisko 19 kilometrów są już gotowe. Klikuszowa ma szansę stać się ważnym miejscem dla narciarstwa biegowego w Polsce. Wszystko dzięki temu, ze zimą będzie można tam profesjonalnie pobiegać na nartach, a latem na nartorolkach. Nawet w przypadku braku opadów śniegu, o warunki nie będzie trzeba się obawiać. W ramach zadania przygotowano także ujęcie wody zasilając instalację naśnieżania wraz z instalacją naśnieżania armatkami.

W ramach tworzenia trasy trzeba było też wybudować estakadę nad drogą gminną oraz oświetlenie. Przy centrum uruchomiona zostanie również stacja meteorologiczna. Gmina Nowy Targ już w lutym otrzymała na budowę centrum narciarstwa dotacje – z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie – o łącznej wartości 6 mln zł. Łączny szacowany koszt inwestycji to ponad 11 mln złotych.

Źródło: nowytarg.naszemiasto.pl

Mateusz Król
Obserwuj