Powrót Severina Freunda coraz bliżej

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Były mistrz świata w skokach narciarskich Severin Freund może wkrótce wrócić do Pucharu Świata po wielu problemach zdrowotnych. 31-latek zaliczył swój ostatni konkurs skoków ponad rok temu.

Freund będzie trenował teraz przez dwa tygodnie, a następnie sztab szkoleniowy podejmie decyzję, gdzie wystartuje niemiecki skoczek. Pod uwagę są brane dwie opcje: Puchar Świata oraz Puchar Kontynentalny. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w 2015 r. był najlepszym niemieckim skoczkiem narciarskim od lat, aż do momentu, gdy doznał dwóch kolejnych zerwań więzadeł krzyżowych. To spowodowało jego długi rozbrat ze skokami. Rok temu miał problemy z łąkotką i został poddany kolejnemu zabiegowi.  Ostatnio doskwierał mu także ból pleców.

Jednym z celów dla drużynowego mistrza olimpijskiego z 2014 roku mogą być Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Planicy. Te zaplanowano na koniec sezonu (19-22 marca). – To jest stosunkowo nierealne, ale nie można też tego przekreślać – powiedział Stefan Horngacher, trener reprezentacji Niemiec. – Jeśli wszystko pójdzie idealnie, to Planica jest w jego zasięgu – dodał szkoleniowiec.

Źródło: sportschau.de

Mateusz Król
Obserwuj