Powrót Schlierenzauera dopiero na konkursy w Wiśle

fot. Agnieszka Białek

fot.: Agnieszka Białek
fot.: Agnieszka Białek

Gregor Schlierenzauer po wielu perypetiach, w tym sezonie ma wrócić do rywalizacji w Pucharze Świata. Wbrew poprzednim zapowiedziom, kibice będą mogli zobaczyć Austriaka najprawdopodobniej dopiero podczas konkursów w Wiśle. 

Gregor Schlierenzauer po słabych występach w trakcie ubiegłego sezonu zdecydował, iż zawiesza swoją sportową karierę. Po zakończeniu sezonu podczas urlopu w Kanadzie i jazdy na nartach doznał kontuzji i zerwał więzadła w prawym kolanie. To spowodowało dłuższą przerwę Austriaka w treningach. Gdy po kilkumiesięcznej rehabilitacji wrócił do treningów na skoczni zapowiadano jego powrót do Pucharu Świata już na odbywające się w ten weekend zawody w Engelbergu. Okazało się jednak, że forma Schlierenzauera nie jest jeszcze na tyle dobra, by mógł on rywalizować w zawodach najwyższej rangi.

Jak informuje menedżer skoczka Hubert Neuper, Austriak do rywalizacji wróci najprawdopodobniej podczas zawodów w Wiśle, które zaplanowane są na 14-15 stycznia. – Jesteśmy w stałym kontakcie z trenerem kadry Austrii Heinzem Kuttinem. Szkoleniowiec uważa, że zdrowie Gregora jest najważniejsze, dlatego sam zaproponował, żeby zawodnik zbyt szybko nie wracał na skocznie – powiedział  Neuper.

źródło: PAP / eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.