Powrót mistrzyni. Marte Olsbu Roeiseland w składzie na Pokljukę

Screen Eurosport

Marte Olsbu Roeiseland to jedna z największych bohaterek minionego sezonu. Właściwie nawet największa. Sięgnęła po Kryształową Kulę. Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zdobyła trzy złote medale (w tym dwa indywidualne), dodała do tego dwa indywidualne brązy. Niestety, ze względu na problemy zdrowotne w tym sezonie jeszcze jej nie oglądaliśmy. Ma się to jednak zmienić już wkrótce.

Screen Eurosport

Marthe w składzie na Pokljukę

Kiedy jej koleżanki i koledzy startowali w zawodach Olsbu walczyła o powrót do formy. I była to walka udana. Norweski Związek Biathlonowy umieścił mistrzynię w składzie na najbliższe zawody pucharowe w słoweńskiej Pokljuce. Ma to być jej pierwszy start w sezonie, w którym najważniejszą roku będą Mistrzostwa Świata w Oberhofie.

Radość Olsbu

Sama Marthe nie kryła radości. 32-latka tak opowiadała norweskim mediom. – Byłam bardzo podekscytowana, kiedy mój organizm znowu zaczął funkcjonować. W zeszłym tygodniu poczułam, że właśnie to się dzieje i było to dla mnie bardzo miłe. Niesamowicie mi ulżyło. Jeszcze nie chodzę szybko i nie jestem w dobrej formie, ale samo uzyskanie odpowiedzi, że ciało działa było dla mnie jak zdobycie olimpijskiego złota – powiedziała biathlonistka norweskiej telewizji TV2. Pierwszy sprawdzian przed Olsbu już 5 stycznia 2023 – wtedy odbędzie się sprint w Pokljuce.

źródło: aftenposten.no