Powrót mistrza olimpijskiego. Uwielbia skocznię w Wiśle

fot. P. Ślezińska

Stefan Horngacher podjął już decyzję, których skoczków zabierze ze sobą do Wisły – informuje Tvpsport.pl. Podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata o zwycięstwo powalczy siedmiu zawodników.Wśród nich powracający po kontuzji mistrz olimpijski Andreas Wellinger.

fot. P. Ślezińska

Dla Andreasa Wellingera będzie to powrót do zawodów najwyższej rangi po ponad roku. Aktualni mistrz olimpijski z Pjongczang, zmagał się z groźną kontuzją. Przez to straciły cały miniony sezon. Teraz wraca z nadzieją na powrót do czołówki.

Niemiec będzie wracał na jednej z ulubionych skoczni. To właśnie w Wiśle wygrał swoje pierwsze zawody Pucharu Świata i dwukrotnie stawał na podium. Premierowe zwycięstwo w Letnim Grand Prix również zaliczył na obiekcie im. Adama Małysza. Trzykrotnie gościł też w czołowej trójce. Po jednym z tych sukcesów przyznał w rozmowie z nami, że lubi skocznię w Wiśle-Malince.

Poza nim w Beskidach pojawi się szósta innych skoczków Horngachera. Szkoleniowiec zdecydował, że będą to: Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Severin Freund, Pius Paschke, Martin Hammann oraz Constantin Schmid.

Źródło: Tvpsport.pl

Mateusz Król
Obserwuj