Powrót Macieje Kota do składu drużyny

Trener Stefan Horngacher, wybrał czterech skoczków, którzy jutro powalczą w konkursie drużynowym w Zakopanem. Po dobrych treningach i kwalifikacjach do drużyny powraca Maciej Kot. 

Znamy czwórkę zawodników, którzy będą walczyć jutro o podium w konkursie drużynowym w Zakopanem. Stefan Horngacher zdecydował się na Piotra Żyłę, Macieja Kota, Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Popularny “wiewiór” w kwalifikacjach zajął dopiero 40 miejsce po skoku na 113,5 metra. Maciej Kot dla którego będzie to powrót do składu drużyny uzyskał 112 metrów i był oczko niżej od Żyły. Zdecydowanie lepiej poradzili sobie Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Multimedalista Olimpijki zajął 21 miejsce i oddał skok na odległość 124 metrów. Na 10 miejscu sklasyfikowany został Dawid Kubacki (125,5 metra). Niestety, miejsca w drużynie zabrakło dla Aleksandra Zniszczoła, który zajął najwyższe miejsce z naszych reprezentantów oraz równego dzisiaj Jakub Wolnego (16 pozycja w kwalifikacjach).

Drużynowo najlepszym zespołem w dzisiejszych kwalifikacjach była reprezentacja Norwegii. Zdobyli aż 474.4 pkt. Nasza drużyna łącznie była gorsza od wikingów o 74.2 pkt. Nasi skoczkowie będą musieli bardzo się postarać aby wyprzedzić podopiecznych Alexandra Stoeckla.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadami na naszym portalu internetowym dostępnych pod tym linkiem.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.