Powrót Liberca i obiektów Ještěd. Zmiany w kalendarzu FIS Cup

fot. M. Król

(fot. M. Król)

Liberec ponownie w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej na sezon zimowy. Zmianom uległ kalendarz cyklu FIS Cup, w którym nie ma już grudniowych konkursów w amerykańskim Iron Mountain. Pojawiły się za to właśnie zawody w Czechach, które zaplanowano na luty 2020 roku. 

Jak na swoim oficjalnym profilu na Twitterze poinformowała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS), w czeskim Libercu na początku lutego przyszłego roku pojawią się zawody cyklu FIS Cup. Niejako zastąpią one odwołane zawody, które miały się odbyć w grudniu w amerykańskim Iron Mountain. Wynika to najprawdopodobniej z kolejnych problemów organizacyjnych na obiektach w USA.

Konkursy zostały zaplanowane na dni 1-2 lutego 2020 roku, a wszystko dotyczy mniejszego z obiektów kompleksu Ještěd, którego rozmiar (HS) to 100 metrów. Rozegranie tu zawodów FIS Cup to część planu powrotu do organizacji w Libercu najważniejszych wydarzeń związanych ze skokami narciarskimi – Letniego Grand Prix oraz Pucharu Świata.

W Libercu przez lata odbywały się zawody najwyższej rangi FIS, ale zakończono je rozgrywać w tym miejscu w 2008 roku. Chwilę później, w 2009 organizowano tu natomiast mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Miasto miało powrócić do kalendarza PŚ w 2015 roku, ale konkursy odwołano. Potem brakowało odpowiedniego podejścia do organizacji – wyrzucano czeskie obiekty przed czasem z planów na cykl Letniego Grand Prix. Obecne wydarzenia mogą przywrócić im jednak dawny blask.

Źródło: fis-ski.com/ informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.