Powrót i wygrana. Tande odniósł triumf na Midtstubakken

W rywalizacji na skoczni normalnej Midtstubakken o tytuł króla obiektu najlepszy okazał się powracający po kontuzji Daniel Andre Tande. Wśród kobiet triumf odniosła Maren Lundby.

Rywalizacja na normalnym obiekcie Midtstubakken (HS106) w Oslo to tradycyjne norweskie zawody, w których sportowcy rywalizują o tytuł Króla i Królowej Skoczni. Reguły zmagań są klarowne – każdy uzyskany metr to jeden punkt, a dodatkowo można uzyskać maksymalnie trzy punkty za styl lądowania. W rywalizacji mężczyzn w finale znaleźli się młody talent Norwegów Thomas Aasen Markeng oraz powracający do skakania po kontuzji Daniel Andre Tande. Markeng w decydującej fazie zawodów uzyskał odległość 88 metrów, a za lądowanie otrzymał 2 punkty. Tande z kolei także przy dwóch punktach za styl wylądował zaledwie metr dalej, co pozwoliło mu zdobyć tytuł króla obiektu. Dla mistrza świata w lotach to dobry bodziec do dalszych treningów. – Mam nadzieję, że to zwiastun tego, czego mogę spodziewać się w zimie – przyznał.

W rywalizacji kobiet obyło się bez niespodzianek. Konkurencję zdeklasowała zdobywczyni Kryształowej Kuli za sezon 2018/2019 Maren Lundby. Mistrzyni olimpijska poszybowała na setny metr i zdobyła maksymalną ilość punktów za styl. Silje Opseth, która również znalazła się w finale, skoczyła 23 metry krócej, a za styl lądowania zdobyła dwa punkty.

źródło: skijumping.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.