Powrót Gregora Schlierenzauera do Pucharu Świata jeszcze w tym roku

fot.: Agnieszka Białek

fot.: Agnieszka Białek
fot.: Agnieszka Białek

Gregor Schlierenzauer podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia możliwy jest jego powrót do Pucharu Świata. Jego głównym celem jak sam przyznaje są Mistrzostwa Świata, które odbędą się na przełomie lutego i marca w Lahti.

Gregor Schlierenzauer po dziesięciomiesięcznej przerwie ponownie wraca do treningów. Aktualnie pod wodzą nowego trenera osobistego – Christopha Stricknera bierze udział w treningach w Stams. Również na stanowisku menedżera Schlierenzauera zaszły zmiany. Dotychczas funkcje tą pełnił wujek 26 – letniego zawodnika Markus Prock. Od tego sezonu Hubert Neuper zadba o interesy rekordzisty w liczbie zwycięstw konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

W trakcie konferencji prasowej, Schlierenzauer stwierdził, że znalazł czas i spokój podczas swojej przerwy. Na początku roku przerwał swoją karierę z powodu braku zadowalających go wyników. Podczas urlopu w Kanadzie zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. W trakcie przymusowej przerwy znalazł również dużo czasu na przemyślenia i refleksje: – To był bardzo trudny okres. Ale zauważyłem, że nie tylko Austriacki Związek Narciarski ale cała Austria jest ze mną. To daje mi dużo siły – mówił Schlierenzauer.

Trener reprezentacji Austrii w skokach narciarskich – Heinz Kuttin przez cały czas jest informowany o postępach Schlierenzauera. Kuttin był zaskoczony, że Gregor już zdecydował się oddać pierwsze skoki. Trener stwierdził również, że teraz Schlierenzauer najbardziej potrzebuje spokoju w treningu. Już niedługo 26 letni zawodnik powróci do narodowej reprezentacji po prawie roku przerwy. – Fakt, że wróci jest super. On jest dla nas bardzo ważną częścią zespołu – komentuje Kuttin. A jak sam Gregor Schlierenzauer ocenił swoje pierwsze skoki? – Skoki sprawiły mi miłe uczucie, bardzo inspirujące po dziesięciu miesiącach przerwy ale również były kłopotliwe – przyznał. Aktualnie jeden z najbardziej utytułowanych skoczków na świecie w dalszym ciągu przechodzi rehabilitacje i stopniowo zwiększa obciążenie na prawe kolano.

Najprawdopodobniej Gregor Schlierenzauer już w przyszłym tygodniu odda pierwsze skoki na śniegu. Ma się to odbyć na skoczniach w Seefeld. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Tyrolczyk wystartuje już w trakcie zawodów Pucharu Świata w Engelbergu. – Chcę wrócić wtedy, kiedy będę czuł się dobrze – odpowiadał na pytania dziennikarzy. Jego największym celem na najbliższy sezon będą Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w Lahti. – Mam osobisty cel i będę ciężko pracować. To będzie czas powrotu – skomentował.

Na konferencji prasowej obecny był również Prezes austriackiego Związku Narciarskiego – Peter Schröcksnadel – Jest to wielka przyjemność, że Gregor po tak poważnych obrażeniach jest z powrotem i będziemy go mieć w najbliższych latach – skomentował powrót Schlierenzauera szef Federacji.

Czy Gregor Schlierenzauer będzie w stanie jeszcze zamieszać w Pucharze Świata i na Mistrzostwach Świata w Lahti? Tego dowiemy się już w najbliższych miesiącach.

Źródło: krone.at

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.