Poważny upadek Lukasa Muellera na skoczni Kulm

fot: fis-ski.com
fot: fis-ski.com

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich jeszcze się dobrze nie zaczęły, a już dochodzą do nas przykre informacje prosto z Austrii. Lukas Mueller podczas treningu uległ bardzo poważnemu wypadkowi na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf. 

Lukas Mueller, który podczas Mistrzostw Świata miał pełnić funkcję przedskoczka upadł podczas jednego z treningów. Austriak nagle w locie stracił równowagę, w efekcie czego jego lewa narta uderzyła w jego ciało. Wszystko działo się w okolicach 120 metra obiektu, którego rozmiar wynosi 225 m. Mueller chwilowo stracił przytomność, a następnie sygnalizował zanik czucia w nogach. Jak donoszą media na upadek wpływ mogły mieć także trudne warunki atmosferyczne, gdyż podczas treningu padał obfity śnieg. Prawdopodobnie podczas lotu wypiął się but Muellera.

23-letni zawodnik został przetransportowany śmigłowcem do szpitala, gdzie stwierdzono ciężkie uszkodzenie kręgosłupa. Były mistrz świata juniorów odbył już operację, jednak jak na razie lekarze nie chcą się wypowiadać na temat jego stanu zdrowia.

Źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.