Poważne kontuzje Nadii Fanchini i Edit Miklós

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA
fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Niedzielne zmagania w alpejskim PŚ w Altenmarkt-Zauchensee nie obfitowały w wiele wypadków i jedynie 4 zawodniczki nie ukończyły przejazdów, w tym dwie w treningu i dwie w zawodach. Jednak te dwa wypadki treningowe mają dość poważne konsekwencje, bo kontuzje które odniosły Nadia Fanchini i Edit Miklós oznaczają dla nich pożegnanie się z jazdą w tym sezonie. 

Obie zawodniczki zostały zabrane helikopterem z trasy i przetransportowane do szpitala. Nadia Fanchini złamała kość ramienną oraz trzy wyrostki poprzeczne w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Jest to na szczęście mniej groźne niż złamanie kręgów. Włoszka została przeniesiona do swojej ojczyzny, do szpitala w Bresci. Jej najlepszym wynikiem w tym sezonie jest czwarte miejsce w supergigancie i w zjeździe w Val d’Isere.

Edit Miklós zaraz po wypadku trzymała się za kolano. Badanie wykazało, że ma ona m.in. zwichniętą rzepkę oraz kilka innych obrażeń w prawym kolanie. Mniej poważne uszkodzenia dotyczą kolana lewego. Węgierka w tym sezonie radziła sobie całkiem dobrze. W Lake Louise zajęła ona 3. miejsce w zjeździe.

Źródło: fm1today.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.