Poważna kontuzja mistrzyni olimpijskiej w sprincie, Szwedka opuści zgrupowanie kadry

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Stina Nilsson nie pojawi się na rozpoczynającym się we francuskim Font Romeu zgrupowaniu kadry Trzech Koron. Podczas jednego z treningów Szwedka upadła i doznała pęknięcia żeber, przez co najbliższe dni będzie musiała spędzić w domu.

Reprezentacja Szwecji, podobnie jak kadra Norwegii, wybiera się na zgrupowanie do francuskiego Font Romeu. Biegacze z Kraju Trzech Koron będą tam przebywać przez ponad trzy tygodnie, a z obozu treningowego wrócą dopiero 14 września. W gronie zawodniczek wyjeżdżających do Francji nie będzie Stiny Nilsson, która podczas jednego z treningów nabawiła się urazu żeber i nadal odczuwa jego skutki. – Stina doznała pęknięcia żeber po upadku i nie jest jeszcze całkowicie wolna od objawów. Nadal trenuje z pewnymi ograniczeniami, ale nie jest jeszcze gotowa do wyjazdu na obóz – mówi lekarz reprezentacji Magnus Oskarsson w komunikacie prasowym.

Font Romeu zostało wybrane przez sztab szkoleniowy Szwedów ze względu na wysokość na jakiej jest położone – około 1850 m.n.p.m. Na podobnej wysokości położone są obiekty, na których będą rozgrywane zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2022 roku.

W składzie Szwedek na obóz treningowy w znalazło się zatem siedem biegaczek. Są to: Ebba Andersson, Maja Dahlqvist, Hanna Falk, Charlotte Kalla, Frida Karlsson, Evelina Settlin i Jonna Sundling.

Źródło: svt.se / langrenn.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.