Poważna kontuzja Mario Seidla. Austriak straci sezon zimowy

fot.: GEPA pictures/ Harald Steiner

fot.: GEPA pictures/ Harald Steiner

Niestety, odnowiła się kontuzja więzadła krzyżowego lewego kolana Mario Seidla. Austriacki kombinator zaliczył upadek podczas treningu przed zawodami Letniego Grand Prix i nie będzie mógł startować podczas nadchodzącego sezonu zimowego.

Seidl nabawił się kontuzji kolana na tegorocznych mistrzostwach świata w Seefeld. Tym samym stracił końcówkę poprzedniego sezonu zimowego. Jego powrót planowany był na finałowe zawody Letniego Grand Prix w Planicy. Niestety, już przy drugim skoku Austriaka na treningu doszło do odnowienia urazu.

Reprezentant Austrii został przetransportowany karetką do kliniki w Klagenfurcie. Tam wstępne badania wskazały na odnowienie się kontuzji. Potwierdziło się to także po diagnozie przeprowadzonej w szpitalu w Linzu. Dodatkowo doszło do uszkodzenia łąkotki. W sobotę Mario Seidl przeszedł operację.

– Operacja kolana przebiegła dobrze. Leczyliśmy więzadło chirurgicznie, a także usunęliśmy część łąkotki i małe uszkodzenie chrząstki. W poniedziałek Mario opuści szpital, ale nie wystartuje w nadchodzącym sezonie – powiedział dr Jurgen Barthofer. – Niestety, potwierdziły się przypuszczenia. W piątek podczas treningu w Planicy doznałem kontuzji. Wczoraj przeszedłem udaną operację i jak najszybciej rozpocznę rehabilitację – napisał Mario Seidl w mediach społecznościowych.

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.