Poważna kontuzja Kathariny Gallhuber, koniec sezonu dla Austriaczki

0

fot. Andrea Miola ©

fot. Andrea Miola ©

Należąca do światowej czołówki slalomistek Katharina Gallhuber niestety zasiliła szerokie już grono poważnie kontuzjowanych w tym sezonie alpejczyków. Austriaczka zerwała dziś więzadło krzyżowe w prawym kolanie i uszkodziła łąkotkę przyśrodkową. Przy takiej diagnozie pewne jest, że Gallhuber już w tym sezonie na nartach nie będzie jeździć. 

O swojej kontuzji Katharina Gallhuber poinformowała za pośrednictwem Facebooka. – Czasem trzeba przejść okrężną drogą, aby osiągnąć swoje cele – napisała 21-latka. – Niestety dzisiaj zerwałam więzadło i uszkodziłam łąkotkę przyśrodkową w prawym kolanie. Oczywiście jest to szok, dotąd nie miałam jeszcze tak poważnego urazu. Jednak teraz trzeba podwinąć rękawy i pracować – oznajmiła zawodniczka.

Poprzedni sezon był dla Gallhuber niezwykle udany. W wieku 20 lat przebiła się do grona najlepszych slalomistek świata, zajmując w klasyfikacji slalomu w Pucharze Świata siódme miejsce. Wielkim sukcesem zakończył się dla niej występ na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu, skąd przywiozła dwa medale: brąz za indywidualne zawody w slalomie, a także srebro za zawody drużynowe. Również sezon 2018/2019 zaczął się dla Kathariny całkiem dobrze. We wszystkich trzech slalomach plasowała się w najlepszej dziesiątce. Teraz przed Austriaczką trudny czas rehabilitacji i powrotu do formy.

Źródło: facebook.com/kathi.gallhuber.official

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.