Potwierdzone kalendarze kombinacji norweskiej

fot.: edubilla.com
fot.: edubilla.com

Podczas ostatnich dni Kongresu zostały zatwierdzone kalendarze na lato oraz zimę, nie zostały w nich zaprowadzone duże zmiany.

Letnie Grand Prix 2016 będzie odbywało się w Oberwiesenthal, Villach oraz w Oberstdorfie. Rozpocznie się ono jedynym konkursem drużynowym, a następnie będą miały miejsce cztery zawody indywidualne techniką Gundersena.

Puchar Świata 2016/2017 będzie miał 25 zawodów z tradycyjnym rozpoczęciem w Ruce, skąd zawodnicy przeniosą się do Norwegii na trzy konkursy. Przed Świętami Bożego Narodzenia sportowcy będą się zmagali w Ramsau am Dachstein. Po przerwie czekają nas zawody w Lahti, które zastąpiło Kuopio w kalndarzu, Val di Fiemme, Chaux-Neuve oraz potrójne zmagania w Seefeld, po tym nadejdzie czas na sprawdzian przedolimpijski w PyeongChang, sportowcy pozostaną w Azji, gdyż kolejne konkursy odbędą się w Sapporo. Kolejno w sezonie nastąpi mała przerwa na Mistrzostwa Świata, a ostatnie konkursy to Oslo i Trondheim, a zakończenie sezonu będzie miało miejsce w Schonach.

Puchar Kontynentalny tym razem nie rozpocznie się w Park City, które przygotowuje się na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, zamiast niego pojawiło się Klingenthal z trzema konkursami. W drugim periodzie zawody odbędą się w norweskim Høydalsmo i w fińskiej Ruce, do których dołączy Otepää, które powróciło do kalendarza po pięciu latach. Trzeci period będzie miał miejsce się w Eisenerz oraz Planicy, gdzię odbędą się po 2 zawody. Sezon zostanie zakończony trzema konkursami w rosyjskim Nizhnym Tagile.

Youth Cup 2016/2017 w lecie będzie miał dwa zawody w Vuokatti i Oberstdorfie. Do tych konkursów w styczniu dołączy Harrachov, zakończenie zmagań odbędzie się w Trondheim. W lutym nadal pozostało miejsce na zawody.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.