Potrzebna pomoc dla amerykańskiego skoczka Nicholasa Fairalla!

nicholas-fairall-600Amerykański związek narciarski apeluje do wszystkich miłośników skoków narciarskich o pomoc dla Nicholasa Fairalla, który miał groźny upadek podczas Turnieju Czterech Skoczni. Zawodnik potrzebuje 50 tys. dolarów na rehabilitację, a władze same nie są w stanie sfinansować takiej kwoty.

25-letni zawodnik kadry amerykańskiej nadal przebywa w szpitalu w Innsbrucku, gdzie przeszedł operację kręgosłupa. Do upadku doszło podczas kwalifikacji do ostatniego Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Amerykanin po pechowym upadku, został zniesiony na noszach ze skoczni przez służby medyczne. Jak donosił jego trener, Nicholas był cały czas przytomny, ale nie miał czucia w nogach. Niestety sympatycznego Amerykanina nie zobaczymy już na skoczni w tym sezonie.

“Kiedy ktoś z nas upada, wszyscy staramy się mu pomóc, by powstał. Razem tworzymy siłę. Dlatego też teraz potrzebujemy waszej pomocy. Teraz jest czas, kiedy możemy pomóc Nickowi, który rozpoczyna bardzo żmudny okres rehabilitacji. Będzie ona kosztowała ok. 50 tys. dolarów, a ubezpieczenie nie pokryje całej sumy. Pomóżmy mu!” – napisano na oficjalnej stronie amerykańskiego związku.

Źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.