Potrójny mistrz olimpijski trenerem w USA

Michael Greis na ramionach T. Sikory oraz O.E. Bjoerndalena w Turynie. / fot. Youtube

fot. Youtube

Amerykański biathlon wkrótce może ruszyć ze zdwojoną siłą. Przynajmniej taki cel przyświeca zatrudnieniu Michaela Greisa na stanowisko trenera męskiej reprezentacji USA.

Michael Greis, który podczas igrzysk olimpijskich w Turynie dwanaście lat temu zdobył trzy złote medale, przyjął propozycję trenowania męskiej kadry biathlonistów w Stanach Zjednoczonych. Zdobywca Pucharu Świata w sezonie 2006/2007 karierę zakończył w 2012 roku. Teraz Greis będzie odpowiedzialny za przygotowanie Amerykanów do igrzysk olimpijski w Pekinie. Po drodze są jeszcze jednak inne ważne imprezy, takie jak mistrzostwa świata. Na ostatnich w Hochfilzen złoty medal wywalczył Lowell Bailey.

Pierwsze zgrupowanie pod wodzą nowego szkoleniowca Amerykanie rozpoczęli już wczoraj. – Bardzo się cieszę, że udało nam się namówić Michaela do pracy z męską drużyną. Odbyliśmy wiele owocnych spotkań i jestem przekonany, że jest właściwą osobą do tej pracy – powiedział agencji dpa Bernd Eisenbichler, obecnie dyrektor sportowy amerykańskiego biathlonu a wcześniej serwismen Greisa.

Źródło: PAP

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.