fot. Paweł Skraba

Żegnamy się z short trackiem na tych igrzyskach. Ostatni złoty medal w tej dyscyplinie zdobyła Koreanka Minjeong Choi. Srebro wywalczyła Arianna Fontana, a brąz Suzanne Schulting. Polki (Kamila Stormowska i Natalia Maliszewska) odpadły w ćwierćfinale.

fot. Paweł Skraba

Mocnym atakiem wyścig rozpoczęła reprezentantka gospodarzy – Yutong Han. Chinka uciekła reszcie stawki, ale szybko została dogoniona przez Suzanne Schulting z Holandii i Koreankę Minjeong Choi. Ta druga wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca rywalizacji. Zacięty bój toczył się o trzecią pozycję. Arianna Fontana jechała przez większość dystansu z tyłu. Potem zaczęła się jednak przesuwać do przodu i typowym dla siebie manewrem, awansowała na drugą lokatę. Do ostatnich metrów musiała jednak walczyć z Schulting o srebrny medal. Ostatecznie wygrała z nią o zaledwie 3 tysięczne sekundy.

Reprezentantki Polski: Kamila Stormowska i Natalia Maliszewska odpadły w ćwierćfinale. Nasz kraj nie zdobył w short tracku żadnego krążka. Najlepsza pozycja to szóste miejsce naszej żeńskiej sztafety.

Źródło: Informacja własna

Piotr Wojtaszczyk