Ponad połowa biletów na IO w Pjongczang już wyprzedana

Jak informują organizatorzy zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczang, wyprzedano już ponad 55% biletów.Jest to wielki progres, gdyż jeszcze we wrześniu ich sprzedaż wynosiła lekko ponad 22%.

Igrzyska olimpijskie rozpoczną się 9 lutego i potrwają do 25 lutego, będą to pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie rozegrane w Korei. Do tej pory organizowane były tylko letnie, w Seulu w 1988 roku. Jeśli chodzi o liczby dotychczas sprzedano 555 tysięcy  wejściówek z puli 1,07 mln. Wzrost zainteresowania biletami zauważono po przybyciu do Korei Południowej sztafety z ogniem olimpijskim, które nastąpiło 1 listopada. Od tego momentu wykupiono ponad 30% biletów. Międzynarodowy Komitet Olimpijski zaniepokoił się sprzedażą biletów, jednak gospodarze uspokajają, że wraz ze zbliżaniem się terminu rozpoczęcia imprezy, biletów będzie ubywać, gdyż Koreańczycy robią wszystko na ostatnią chwilę.

Jak donosi portal sport.ont.pl największą popularnością cieszą się ceremonie otwarcia i zamknięcia imprezy oraz zawody w łyżwiarstwie figurowym, na które już wszystkie bilety zostały wyprzedane. Minusem dla zagranicznych kibiców jest aktualna sytuacja polityczna i ostatnie napięcia związane z programem nuklearnym Korei Północnej, gdyż Pjongczang leży zaledwie 80 km od granicy.

Źródło: sport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.