Polsko – niemiecki obóz w Bad Freienwalde już za nami!

W sobotę 4 października odbyły się zawody Milka-Schülercup, które zostały zorganizowane w ramach  obozu treningowo – integracyjnego dla skoczków z Polski i Niemiec. Zawody odbyły się w Bad Freienwalde, gdzie młodzi skoczkowie mieli okazję spotkać się z Martinem Schmittem, który był gościem specjalnym tego wydarzenia.

W kategorii 13- latków ( rocznik 2002) najlepsi okazali się Niemcy, którzy zajęli całe podium. Na pierwszym miejscu ex aequo znaleźli się :  Finn Braun (63,5 i 65,5 metra ) oraz Frederik Jaeger (62 metry i 64,5 metra). Ostatnie miejsce na podium uzupełnił Jan Andersen (62,5 i 63,5 metra).  W zawodach wystartowało trzech naszych reprezentantów : Arkadiusz Jojko znalazł się na 14 miejscu, Bartłomiej Klimowski był 15, a Maciej Gąsienica-Ciaptak uplasował się na 17 miejscu.

W kategorii 14 – latków (rocznik 2001) także całe podium zostało zdominowane przez Niemców. Zwycięstwo odniósł Philipp Nickel (64,5 metra i 66,5 metra), wyprzedzając o 5,4 punktu swojego rodaka Quirina Modrickera (61 metrów i 64 metry). Natomiast zaledwie 0,3 punktu do drugiego miejsca stracił kolejny z reprezentantów Niemiec Tom Gerisch (61 metrów  i 64,5 metra).  Tuż za podium znalazło się trzech naszych reprezentantów w następującej kolejności: Mateusz Gruszka (65,5 metra i 61,5 metra), Kacper Stosel (62,5 metra i 62 metry ) oraz  Patryk Hutyra (61 metrów i 62,5 metra ). W czołowej dziesiątce sklasyfikowano także Macieja Zborowskiego (60,5 metra  i 61,5 metra),który zajął ósmą pozycję.