Polskie skoczkinie wracają do Pucharu Świata. Znamy skład

fot. PZN

Polski Związek Narciarski podał skład polskich skoczkiń na zawody Pucharu Świata w Ljubnie. Łukasz Kruczek zadecydował, że do Słowenii zabierze sześć swoich podopiecznych. 

fot. PZN

Puchar Świata w skokach narciarskich kobiet powraca po ponadmiesięcznej przerwie. Do tej pory panie miały okazję rywalizować tylko raz w zawodach najwyższej rangi w tym sezonie. Te zmagania odbyły się w austriackim Ramsau. Teraz na skoczkinie czeka walka w Ljubnie. W Słowenii zobaczymy podopieczne trenera Łukasza Kruczka. Polski szkoleniowiec zadecydował, że w najbliższy weekend zobaczymy sześć reprezentantek Polski.

Jak na Twitterze poinformował Polski Związek Narciarski, w Ljubnie wystartują: Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Anna Twardosz, Nicole Konderla, Joanna Szwab oraz Wiktoria Przybyła. Biało-czerwone z pewnością bedą chciały poprawić rezultaty uzyskane w Ramsau. Tam bowiem żadna z nich nie zdołała wywalczyć punktów do klasyfikacji generalnej. Najlepiej podczas grudniowych zmagań spisała się Kamila Karpiel – zajęła trzydzieste siódme miejsce. Wczoraj w zawodach z cyklu FIS Cup 19-latka uplasowała się na trzeciej lokacie.


Źródło: PZN