Polskie skoczkinie rozpoczynają sezon Pucharu Świata. Znamy skład

fot. PZN

Już w piątek 18 grudnia w austriackim Ramsau rusza długo wyczekiwany Puchar Świata pań w skokach narciarskich. Nasz kraj pod wodzą Łukasza Kruczka, będą reprezentować skoczkinie w składzie: Kinga Rajda, Kamila Karpiel, Joanna Szwab, Anna Twardosz, Nicole Konderla.

fot. PZN

Pierwotnie sezon Pucharu Świata kobiet miał ruszyć 5 grudnia na olimpijskiej skoczni Lysgaardsbakken w Lillehammer.  Jednak z powodu obostrzeń pandemicznych, jakie panują obecnie w Norwegii, inauguracja nie doszła do skutku. Skoczkinie narciarskie z całego świata patrzyły na kalendarz z dużym niepokojem, ponieważ zawody otwierające walkę o kryształową kulę dla najlepszych kobiet globu, miały odbyć się dopiero w słoweńskiej Ljubnie w dniach 23-24 stycznia 2021. Na szczęście dość niespodziewanie, organizacji zawodów inauguracyjnych Pucharu Świata pań podjęło się austriackie Ramsau.

Sam Łukasz Kruczek – trener polskich skoczkiń w rozmowie z nami podkreślał, że zawody na najwyższym poziomie, dla jego podopiecznych są bardzo potrzebne. – Brak konkursów to przede wszystkim większa monotonia. Niby było więcej czasu na treningi, ale z drugiej strony czasami było czuć, że te zawody są bardzo potrzebne, by utrzymać odpowiednio wysoką motywację  – więcej o tym przeczytacie tutaj.

Pierwsze zawodu Pucharu Świata pań odbędą się w austriackim Ramsau w dniach 18-20 grudnia.

Źródło: pzn.pl