Polskie konkursy za Iron Mountain w Pucharze Świata? Wąsowicz: “Na razie nie ma takiego tematu”

fot. P. Ślezińska

Po decyzjach FIS z zebrania federacji w Chorwacji otrzymaliśmy potwierdzony kalendarz nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Jest w nim w tym momencie jeszcze jedno wolne miejsce, które zostało zwolnione przez amerykańskie Iron Mountain. Tym samym rozgorzała mała dyskusja na temat tego, gdzie miałyby się odbyć zawody. Uzyskaliśmy komentarz Andrzeja Wąsowicza na temat ewentualnego przeprowadzenia ich w Polsce.

Były wiceprezes PZN zapytany przez nas o możliwość przejęcia terminu pozostawionego w kalendarzu przez Amerykanów stwierdził, że takiego tematu w Polsce nie ma. – Nie słyszałem, żeby ktoś się tym u nas interesował do tej pory – stwierdził. – Jeśli byłaby taka chęć to oczywiście taka decyzja musiałaby zapaść na forum zarządu Polskiego Związku Narciarskiego, który wtedy ocenia takie rozwiązanie i przystępuje do działania. Do tej pory nic takiego się nie wydarzyło.

Wąsowicz mówił, że polscy organizatorzy uzyskali od FIS te zawody, które chcieli przeprowadzić. – Osiągnęliśmy w Dubrowniku to, co chcieliśmy. Wisła ma inaugurację lata i zimy, w Zakopanem też odbędą się zawody Pucharu Świata i Letniego Grand Prix, które łączymy z obchodami 100-lecia istnienia PZN i TZN. Dlatego myślę, że nie myślimy o czymś więcej w tym momencie – zapewnił.

Do zajęcia terminu Iron Mountain zapewne przymierzać się będą inne kraje. Przypomnijmy, że w kalendarzu na przyszły sezon nie ma m.in. lotów w niemieckim Oberstdorfie, który wydaje się być faworytem w kwestii ewentualnego ich przejęcia. Niemcy w zeszłej kampanii zgarnęli dwa dodatkowe konkursy (jeden dla Oberstdorfu, drugi dla Willingen) po odwołaniu całego grudniowego weekendu skakania, gdy zawodnicy mieli znaleźć się w Titisee-Neustadt. Pomimo nieco innych okoliczności teraz może być podobnie.

Teoretycznie zagrożone są także zawody w rosyjskim Niżnym Tagile. Ostateczny wygląd kalendarza FIS ma przedstawić po 10 lipca. Skoczkowie do rywalizacji na najwyższym poziomie powrócą już latem, gdy zawody Letniego Grand Prix zostaną zainaugurowane przez konkursy w Wiśle w dniach 19-21 lipca.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.