Polskie konkursy PŚ tylko dla zaszczepionych kibiców

fot. Tomasz Markowski

Jest decyzja Polskiego Związku Narciarskiego ws. obowiązku szczepień dla kibiców. Zarząd potwierdza, że w polskich konkursach PŚ w skokach narciarskich wezmą udział tylko ci fani, którzy przyjęli antidotum na koronawirusa. 

fot. Tomasz Markowski

Nieco ponad 10 tysięcy osób będzie mogło w styczniu kibicować polskim i zagranicznym skoczkom pod Wielką Krokwią. – Jestem akurat po spotkaniu z sanepidem i ustaliliśmy, że możemy sprzedawać bilety – mówił nam w ubiegłym tygodniu Wojciech Gumny, szef komitetu organizacyjnego w stolicy polskich Tatr. Właśnie wtedy zapowiedział, że w PZN zastanawiają się, czy każdy będzie mógł wejść na trybuny.

– Zastanawiamy się w Polskim Związku Narciarskim, czy nie wprowadzić zasady, że na trybuny wejdą tylko osoby zaszczepione – przyznaje Wojciech Gumny. Jak tłumaczył, zasada ta miałaby dotyczyć wszystkich zawodów, na które wstęp mają kibice. Dzisiaj zarząd PZN zdecydował, że przychyli się do tej propozycji. W efekcie, bilety na zawody w Wiśle i Zakopanem kupią tylko osoby zaszczepione.

Nikt nie będzie jednak sprawdzał paszportów covidowych. – Będzie obowiązkowe wypełnieni oświadczenia. Ryzykujemy. Chcemy wierzyć, że ludzie wypełnią dokumenty zgodnie z prawdą – powiedział Andrzej Wąsowicz, szef Pucharu Świata w Wiśle w rozmowie z Tvpsport.pl.

 

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj