Polskie konkursy PŚ do 2020 roku w TVP!

fot. logo tvp.pl
fot. logo tvp.pl

Telewizja Polska wykupiła prawa do transmitowania zawodów PŚ w skokach narciarskich rozgrywanych w Wiśle i Zakopanem na najbliższe 6 lat.

Umowa podpisana przez Telewizję Polską dotyczy konkursów PŚ w skokach narciarskich, które będą odbywać się w Zakopanem oraz Wiśle w latach 2015-2020. Taką informację przekazał portalowi wirtualnemedia.pl Włodzimierz Szaranowicz. Do wiadomości publicznej wypłynęła wiadomość o tym, iż prawa na wyłączność do pokazywania zawodów PŚ w skokach narciarskich w sezonach 2016/2017-2020/2021 zakupił Eurosport. Polskie konkursy PŚ są jednak sprzedawane w osobnym pakiecie niż pozostałe pucharowe zawody rozgrywane poza naszym krajem. Z tej okazji skorzystała TVP, która będzie mogła transmitować zmagania najlepszych skoczków świata na polskiej ziemi przez kolejne sześć lat.

Dyrektor stacji TVP Sport, potwierdził także doniesienia dziennikarzy “Przeglądu Sportowego”, iż Telewizja Polska porozumiała się z pośrednikiem posiadającym prawa do austriackich zawodów PŚ i wynegocjowała już umowę na zakup konkursów TCS, które odbędą się na początku roku w Innsbrucku i Bischofshofen. Gdy kontrakt zostanie podpisany, TVP będzie posiadać prawa do wszystkich konkursów PŚ w skokach narciarskich w aktualnie trwającym sezonie.

Źródło: wirtualne media.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.