Polskie biegaczki szlifują formę w Szwecji

martynagalewiczjustynakowalczyksylwiajskowiec

Reprezentacja Polski w biegach narciarskich rozpoczyna ostatnie zgrupowanie przed inauguracyjnymi zawodami Pucharu Świata. Kadra trenowana przez Wiesława Cempę będzie szlifować formę w Szwecji.

Reprezentacja Polski będzie w tym sezonie startować w nieco okrojonym składzie. Z powodu kontuzji do rywalizacji nie przystąpi Sylwia Jaśkowiec, a Paulina Maciuszek, która w tym roku urodziła dziecko, zakończyła karierę z powodu nadmiaru obowiązków rodzicielskich. Do kadry powrócą za to Kornelia Kubińska (także urodziła dziecko) i Ewelina Marcisz.

Trener kadry w rozmowie z WP SportoweFakty podkreślał, że jest szansa na to, aby obie biegaczki wypracowały dobrą formę na mistrzostwa świata w Lahti. – Ewelina uczestniczyła w dwóch zgrupowaniach i trenowała od końca sierpnia. Jeśli nic nie będzie jej dolegało to do Lahti może osiągnąć dobry poziom biegania. Z kolei Kornelia Kubińska jest w normalnym procesie treningowym. O nią jestem spokojny – mówi Wiesław Cempa cytowany przez WP SportoweFakty.

W reprezentacji znalazło się także miejsce dla dwóch innych biegaczek, czyli Martyny Galewicz i Urszuli Łętochy. Obie zawodniczki, obok Justyny Kowalczyk, będą startowały w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Kuusamo. Wcześniej polecą jednak do Bruksvallarny, aby w dniach 16-18 listopada wystartować w zawodach Pucharu FIS i sprawdzić swoją formę. Marcisz i Kubińska, jak mówi Wiesław Cempa, będą startowały dopiero w grudniu w zawodach rangi Alpen Cup, czyli od Pucharu Kontynentalnego.

Źródło: WP SportoweFakty

Latest posts by Daniel Topczewski (see all)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.