Polskie biathlonistki trenują w Dusznikach-Zdroju

0

fot. M. Król

fot. M. Król

Kadra polskich biathlonistek w Dusznikach-Zdroju trenuje i przygotowuje się do odbywających się w najbliższy weekend mistrzostw Polski w biathlonie na nartorolkach.

Trener Tobias Torgersen na treningi na obiekcie Duszniki Arena zabrał wszystkie zawodniczki trenujące w kadrze: Magdalenę Gwizdoń, Krystynę Guzik, Weronikę Nowakowska, Monikę Hojnisz, Annę Mąkę, Kingę Mitoraj oraz Kamilę Żuk. Dla biathlonistek po dwutygodniowym zgrupowaniu w Oslo, to już drugi obóz treningowy w tym miesiącu. Tym razem zakończy się on startem w odbywających się w dniach 1-3 września nartorolkowych mistrzostwach Polski.

– W pierwszych dniach obozu staramy się pracować na wysokich intensywnościach. Bliżej weekendowych zawodów będziemy schodzili z obciążeniami. Na te dni planujemy krótsze, ale za to intensywne treningi nartorolkowe – mówił w rozmowie z portalem Polskiego Związku Biathlonu, trener Tobias Torgersen. Dodał również, iż kadra nie będzie budowała formy specjalnie na krajowe mistrzostwa. Występ ma być sprawdzianem, na jakiem etapie przygotowań do zimy są nasze zawodniczki. Przy okazji biathlonistki mogą potrenować w kraju. Po modernizacji Duszniki Arena to obiekt spełniający standardy międzynarodowe, z czego zadowolony był Torgersen. – Z zupełnie nową strzelnicą i niezłą rolkostradą możemy być pewni, że czeka nas tutaj dobry obóz. Okoliczne drogi idealnie nadają się do treningów na rowerze – skomentował Norweg.

W sobotę podczas mistrzostw Polski w Dusznikach odbędą się sprinty, natomiast na niedzielę zaplanowano biegi na dochodzenie.

źródło: biathlon.com.pl

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.