Polskie biathlonistki po kolejnym zgrupowaniu. Debiutantka wychwala Greisa

Archiwum prywatne zawodniczki (fot. Michael Greis)

Natalia Tomaszewska rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu pod okiem Michaela Greisa. Dla 21-letniej zawodniczki to debiut w kadrze niemieckiego szkoleniowca. Reprezentantka Polski pozytywnie ocenia dotychczasową pracę w Dusznikach-Zdroju. Mówi także o dobrej atmosferze panującej wśród zawodniczek.

Archiwum prywatne zawodniczki (fot. Michael Greis)

Od 1 do 17 lipca odbywało się drugie zgrupowanie polskiej kadry biathlonistek kierowanej przez Michaela Greisa. Skład na ponowne treningi w Dusznikach-Zdroju nie uległ zmianie w porównaniu z pierwszym obozem. W grupie byłego mistrza olimpijskiego jest Natalia Tomaszewska. 21-latka w tym roku po raz pierwszy otrzymała szansę przygotowań pod okiem byłego rywala Tomasza Sikory. Polka cieszy się ze współpracy z Niemcem.

– Trener Michael jest najwyższej klasy specjalistą. Jego zaangażowanie w treningi zachęca do pracy i przełamywania swoich barier. Staram się wykorzystywać ten czas jak najlepiej. Cieszę się, że trafiłam do jego grupy – przyznała Natalia w rozmowie ze Sportsinwinter.pl.

Tomaszewska wcześniej miała już okazję pracować razem z czołową kadrą. Reprezentantka biało-czerwonych pozytywnie ocenia atmosferę, która panuje w zespole. – To mój pierwszy rok z trenerem Greisem, ale nie pierwszy z dziewczynami. Miałyśmy już okazję się poznać, kiedy trenerką była Nadia Biełowa. Dobrze się dogadujemy i zawsze możemy liczyć na pomoc. W dni wolne staramy się zorganizować wspólny wyjazd na obiad lub do kawiarni – powiedziała.

Zawodniczka skomentowała również treningi w grupie seniorskiej na tle kadry młodzieżowej. – Przede wszystkim grupa jest bardziej doświadczona, co sprawia, że panuje tutaj większy luz. Wszyscy wiedzą, jak mają podejść do treningu. Wszystko jest też bardzo profesjonalne. Trener bardzo duży nacisk kładzie na kontakt z zawodnikiem – rzekła.

Drugie zgrupowanie w Dusznikach-Zdroju Natalia Tomaszewska zaliczyła do udanych. Polska biathlonistka czuje, że drużyna  naprawdę dobrze przepracowała ostatnie dni. – Obóz wbrew pozorom przeminął bardzo szybko. Jestem zadowolona z pracy, którą wykonałam. Było bardzo intensywnie. Podczas minionego zgrupowania pracowaliśmy głównie nad precyzją na strzelnicy, techniką biegu na nartorolkach oraz siłą – podsumowała.

Kolejne kilka dni mają być dla podopiecznych Greisa luźniejsze niż zazwyczaj. –  Trener dał nam chwilę na odpoczynek. Pierwszy tydzień mamy dość leniwy. Od następnego zaś ruszamy z treningami w normalnej formie – powiedziała zawodniczka, która od przyszłego sezonu będzie startować jako seniorka.

Natalia Tomaszewska zdradziła nam również plany i zamiary na kolejne miesiące treningów. – Moim celem nie tylko na ten tydzień, ale i cały okres przygotowawczy jest poprawa techniki biegu, wypracowanie optymalnej pozycji strzeleckiej oraz skrócenie czasu spędzonego na strzelnicy – zakończyła.

Źródło: Informacja własna