Polski Związek Narciarski podpisał umowę o współpracy z Renault Polska

DSC_0244

Podczas dzisiejszej konferencji w Warszawie oprócz spotkania z polskimi skoczkami narciarskimi, miało miejsce podpisanie umowy o współpracy z Renault Polska. Na jej mocy Renault stało się partnerem Polskiego Związku Narciarskiego, który otrzymał od tej marki 25 samochodów.

Umowę podczas dzisiejszej konferencji prasowej z ramienia Polskiego Związku Narciarskiego, podpisał Prezes Apoloniusz Tajner i Dyrektor Generalny Terytorium East Renault – Grzegorz Zalewski. Na mocy tej umowy, PZN otrzyma 25 aut marki Renault: 10 modeli Renault Kadjar, 11 Renault Trafic i 4 Renault Master. Również logo marki Renault, będzie obecne na odzieży sportowej m.in. kombinezonach zawodników takich dyscyplin jak: skoki i biegi narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwo alpejskie i snowboard. Umowa obowiązywać będzie przez dwa lata. Zadowolony z takiego rozwoju współpracy jest Prezes Apoloniusz Tajner. – Cieszę się, że po raz kolejny mamy okazję współpracować z firmą Renault. Można powiedzieć, że samochody Renault przeszły już u nas długotrwałe testy i świetnie się sprawdziły. Nasze potrzeby transportowe są ogromne i partner oferujący tak nowoczesne i bezpieczne auta jest dla nas bardzo ważny – komentuje.

Dyrektor Generalny Terytorium East Renault – Grzegorz Zalewski, wytłumaczył zgromadzonym dziennikarzom, dlaczego marka Renault tak aktywnie wspiera polski sport. – Renault sport ma w genach. Od lat jesteśmy obecni w Formule 1 oraz różnych rodzajach rajdów i wyścigach samochodowych. Tutaj w Polsce zawsze chcieliśmy być blisko sportu – mamy swoją drużynę kolarską, wspieraliśmy żeglarzy i to jest coś naturalnego. Ta umowa, którą dzisiaj podpisujemy z Polskim Związkiem Narciarskim jest naturalnym przedłużeniem naszej aktywności w tej dziedzinie. Chcemy być blisko sportowców zarówno tych profesjonalnych, których widzimy dzisiaj na sali, jak i wszystkich, którzy uprawiają sport masowy – opowiada. – Jestem przekonany, że współpraca PZN jest strzałem w dziesiątkę, a nawet uważam, że w „25”, bo dokładnie tyle aut przekazujemy naszemu partnerowi – dodaje.

Spotkanie miało również charakter bardzo refleksyjny. Prezes Apoloniusz Tajner opowiedział m.in. o podróżach jakie przeżył z Adamem Małyszem, kiedy kilkanaście lat temu jeździli na zawody Pucharu Świata czy Turniej Czterech Skoczni za granicę naszego kraju. Adam Małysz – obecnie Dyrektor i Koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, sam podkreślił, jak ważne jest dla zawodników bezpieczeństwo i komfort podróży. – Chłopakom jest potrzebne nie tylko bezpieczeństwo, ale również wygoda podróżowania, bo jednak większość czasu spędzają w samochodach, dlatego wydaje mi się, że umowa, którą związek podpisał jest bardzo ważna i na pewno obie strony będą z tego bardzo zadowolone. Związkowi są bardzo potrzebne takie samochody, z kolei Renault tak jak wcześniej było powiedziane – trafiło w „10”, w takim sezonie, gdzie chłopaki naprawdę są w cudownej formie – zakończył.

Pełny zapis konferencji prasowej poniżej.
https://www.youtube.com/watch?v=kZAdGN5Q2Vk

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.