Polski Związek Biathlonowy ogłosił kadry na sezon 2023/24

Sandro Halank, Wikimedia Commons, CC BY-SA 4.0, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Przerwa międzysezonowa trwa. Charakterystyczne dla tego okresu jest ogłaszanie kadr na następny sezon. Nie dziwi więc, iż PZBiath ogłosił kadry, które rywalizować będą w Pucharze Świata w sezonie 2023/24. Do seniorskiej drużyny powołano sześć zawodniczek i sześciu zawodników.

Dwie debiutantki w kadrze kobiet

Kobiecą szóstkę tworzą Kamila Żuk, Joanna Jakieła, Anna Mąka, Natalia Sidorowicz, Anna Nędza-Kubiniec i Daria Gembicka. Ostatnie dwie zawodniczki nigdy nie miały wcześniej okazji startu w zawodach najważniejszej rangi. Szansę na debiut dostaną więc zimą 2023/24. Z czwórki doświadczonych zawodniczek Sidorowicz nie miała wcześniej w dorobku punktów PŚ. W przyszłym sezonie będzie mogła odmienić ten stan rzeczy. Trenerem kobiet jest Tobias Torgersen.

I jeden w kadrze męskiej

W kadrze męskiej bez startów w PŚ do tej pory pozostaje Konrad Badacz. Pozostała piątka – Grzegorz Guzik, Jan Guńka, Marcin Zawół i Andrzej Nędza-Kubiniec – mieli już możliwość pokazywania się wśród najlepszych. Z tego grona najbardziej doświadczeni Guzik i Nędza-Kubiniec mają w dorobku punkty PŚ. Pozostali będą mieli szansę je zdobyć. Trenerem mężczyzn jest Rafał Lepel.

źródło: biathlon.com.pl