Polski talent ogosił zakończenie kariery. Trenował w klubie Stocha. “Piękne wspomnienia”

fot. PZN

Szymon Zapotoczny rozstaje się ze skokami narciarskimi. Zawodnik z Zębu ogłosił na Instagramie, że sezon 2022/2023 był ostatnim w jego karierze. 20- latek był reprezentantem klubu sportowego Eve-nement Zakopane. Młody skoczek zajął w 2021 roku 14 miejsce podczas mistrzostw Polski w Wiśle, co było jego największym sukcesem.

fot. PZN

Sezon 2022/2023 był ostatnim w karierze Szymona Zapotocznego. Skoczek poinformował o tym na swoim profilu na Instagramie.

– Coś się kończy, a coś zaczyna… Koniec kariery, przygody w skokach. Dziękuje każdemu z osobna za kibicowanie i wspieranie mnie na tej drodze. Piękne wspomnienia zostaną ze mną na zawsze, ale czas wejść na inną drogę życia – napisał 19-latek.

Szymon Zapotoczny w niedawno zakończonym sezonie był członkiem młodzieżowej kadry narodowej. Niestety nie znalazł się on w składzie na mistrzostwa świata juniorów w Whistler.

Przygoda z nartami

Po raz pierwszy w zawodach seniorskich wystartował w FIS Cup w Zakopanem 12 stycznia 2019 roku. Najlepszym wynikiem 19-latka w trzecioligowych konkursach było miejsce 11 w 2021 roku w Estonii. Młody skoczek zaliczył także kilka występów w Pucharze Kontynentalnym. W styczniu 2022 roku zdobył swój jedyny punkt w zawodach tej rangi w Oberstdorfie.

W niedawno zakończonym sezonie Polak wystartował w Uniwersjadzie w Lake Placid. Zajął tam 10 miejsce indywidualnie i 9 drużynowe. Najlepszym wynikiem zawodnika Eve-nement Zakopane w mistrzostwach Polski, było miejsce 14 w 2021 roku w Wiśle. Wtedy w jednoseryjnym konkursie Szymon Zapotoczny był przed Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą. Obecny sezon był najlepszym w karierze skoczka. Zdobył on 54 punkty, co dało mu 61. miejsce w klasyfikacji FIS Cup.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez 𝓢𝔃𝔂𝓶𝓸𝓷 𝓩𝓪𝓹𝓸𝓽𝓸𝓬𝔃𝓷𝔂 (@reefit_696)

Źródło: Instagram