Polski skeletonista poza kadrą

fot. James Cook

fot. James Cook

Michał Jakóbczyk został zawieszony przez Polski Związek Bobslei i Skeletonu (PZBiS). Reprezentant naszego kraju w skeletonie może już nie wystartować do końca sezonu.

Kalendarz Pucharu Europy nie sprzyjał ostatnio reprezentantom Polski w skeletonie. Mieli oni przerwę od startów od początku grudnia do początku stycznia. Michał Jakóbczyk z niecierpliwością czekał na start w zawodach w Altenbergu. Niestety, nie pojechał na ten Puchar Europy. Jakóbczyk został poinformowany przez trenera Olega Polyvacha, że został zawieszony przez związek.

Do tej pory polski skeletonista pomimo wielu próśb nie otrzymał oficjalnej decyzji na piśmie. My również nie otrzymaliśmy żadnego wyjaśnienia od związku w tej sprawie. Michał Jakóbczyk nie wie, dlaczego nie może startować. Przyznaje także, że czuje jeszcze większy żal, ponieważ poprawiał swoje czasy nawet o pół sekundy. Już wcześniej Polak zmagał się z wieloma problemami. Jego płozy nie były odpowiednie na różne warunki pogodowe. W piątek podczas zawodów Pucharu Świata w Igls informację o braku powołania dla Jakóbczyka przekazano w trakcie transmisji na antenie Polsatu Sport.

Michał Jakóbczyk obok Marty Orłowskiej i Vlada Polyvacha był zawodnikiem kadry B. Wczoraj na mistrzostwach Europy Orłowska zajęła ostatnie, 16. miejsce. Raczej nie trzeba dodawać, że Polacy odstają od rywali w kwestii sprzętowej. Marta Orłowska jeździ na 10-letnim skeletonie. Sprzęt najlepszych zawodniczek ma co najwyżej 2-3 lata. Polka od dłuższego czasu domaga się od związku nowego skeletonu. Niestety, bezskutecznie. PZBiS nawet nie złożył pisma w sprawie dofinansowania dla tzw. small nations (mniejszych państw). Międzynarodowa Federacja Bobslei i Skeletonu (IBSF) w specjalnym programie przeznaczała 5 tysięcy euro.

W PZBiS nie ma kadry A w skeletonie. Jakiś czas temu z uprawiania tej dyscypliny zrezygnował zawodnik kadry C, Łukasz Malanowski. W swoim wpisie w mediach społecznościowych bardzo narzekał na związek. Co ciekawe, on i jak Jakóbczyk widnieją na liście zawodników na oficjalnej stronie PZBiS.

źródło: informacja własna/Polsat Sport/pzbis.com/Instagram

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.