Polski saneczkarz współpracuje z najlepszymi na świecie

fot. nj24.pl

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że polska kadra saneczkarska trenowała w Karpaczu przed sezonem olimpijskim. Wspominaliśmy także o tym, że Mateusz Sochowicz wraz z trenerem Markiem Skowrońskim udali się do Bertechsgaden w ramach współpracy z niemiecką federacją w programie “Pekin 2022”.

fot. nj24.pl

Już od kilku lat Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) prowadzi program pod nazwą “Solidarność Olimpijska”, z którego krajowe komitety mogą ubiegać się o pomoc finansową. Rok temu Polski Związek Sportów Saneczkowych (PZSSan) zgłosił do tej inicjatywy za pośrednictwem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) Mateusza Sochowicza. Polski saneczkarz startujący w jedynkach w listopadzie 2020 roku został beneficjentem programu “Pekin 2022”, którego celem jest wsparcie finansowe zawodników walczących o awans na igrzyska olimpijskie, które odbędą się w przyszłym roku.

W ramach projektu reprezentant naszego kraju może korzystać także z pomocy i porad ekspertów Niemieckiej Federacji Bobslei i Saneczkarstwa. Właśnie w tym celu Sochowicz razem z trenerem Markiem Skowrońskim tuż po zgrupowaniu w Karpaczu pojechali do Bertechsgaden. Częścią projektu są indywidualne konsultacje z mechanikiem niemieckiej kadry Georgiem Hacklem, w przeszłości utytułowanym saneczkarzem. Polski sportowiec razem z Niemcami pracują nad dopasowaniem najbardziej optymalnych sanek dla zawodnika. Z programu “Solidarność Olimpijska” przed Igrzyskami Olimpijskimi w Pjongczangu korzystała już Ewa Kuls-Kusyk.

źródło: pzssan.pl