PolSKI Mistrz: Słoneczne zawody w Kluszkowcach, hat trick Joanny Książek

fot. PZN

fot. Polski Związek Narciarski

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła zmaganiom alpejczyków w trzeciej edycji Młodzieżowego Pucharu Polski, który odbywa się w ramach programu PolSKI Mistrz. Początkowo uczestnicy mieli rywalizować na Palenicy w Szczawnicy, ale ze względu na warunki atmosferyczne, zawody przeniesiono do stacji Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach. Organizatorem zawodów był Warszawski Klub Narciarski.

Ponad 160 zawodniczek i zawodników walczyło w niedzielę na świetnie przygotowanej trasie slalomu w Kluszkowcach. Wszyscy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: Młodziczka, Młodzik, Juniorka Młodsza i Junior Młodszy. Największą zdobyczą medalową mogli się poszczycić reprezentanci Team MB Szczyrk, którzy aż czterokrotnie stawali na podium.

W gronie Młodziczek pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowała Joanna Kostyra z WKN Warszawa. W pokonanym polu zostawiła ona triumfatorkę dwóch dotychczasowych slalomów Nikolę Komorowską z AZS Zakopane, która była najlepsza po pierwszym przejeździe. – To dla mnie wielka sprawa wygrać z Nikolą. Jestem zadowolona z obu przejazdów, choć mogłyby być jeszcze lepsze. Nie było jednak najgorzej. Przyznam, że nie lubię tego stoku w Kluszkowcach, ale teraz chyba nie mam co narzekać, skoro wygrałam – cieszyła się 13-latka.

Wśród Młodzików po raz drugi w sezonie wygraną w slalomie zanotował Kamil Koralewski z KS Skivegas Stanek Race Academy. Prowadził on także po pierwszym przejeździe, a w drugim utrzymał przewagę nad rywalami, choć nie był w nim najszybszy. – Udało się jednak utrzymać przewagę. W pierwszym przejeździe pojechałem dobrze technicznie w górnym odcinku trasy. Bardzo dobrze było też na płaskim. Na stromym odcinku pojawiły się problemy, ale utrzymałem dobrą linię. Drugi przejazd też był bardzo dobry w moim wykonaniu, ale jak się okazało, przegrałem w nim z jednym z rywali. Utrzymałem jednak pierwsze miejsce i jestem z siebie zadowolony – mówił Koralewski, który jak na razie staje na podium wszystkich rozegranych zawodów. – Trasa w Kluszkowcach jest bardzo dobra do slalomu. Jest na niej wszystko, co potrzeba, bo teren jest urozmaicony – dodał.

Wciąż niepokonana w slalomie pozostaje w kategorii Juniorek Młodszych Joanna Książek z Team MB Szczyrk. Krakowianka zanotowała trzecią wygraną z rzędu. Zaraz po zwycięstwie, razem z trzecią na mecie koleżanką klubową Magdaleną Bańdo, wykonała okazały taniec radości. – Miałam naprawdę dwa dobre przejazdy. Do pierwszego mogłabym się trochę doczepić, ale drugi był lepszy. Po raz pierwszy miałam okazję rywalizację na tym stoku w Pucharze Polski, ale wcześniej występowałam na nim w zawodach MOZN. Całkiem dobra trasa do slalomu – przyznała Książek, dodając, że rozkręca się ze startu na start.

W kategorii Junior Młodszy bezkonkurencyjny był Igor Szymański z Team MB Szczyrk, dla którego była to pierwsza wygrana w tym sezonie slalomie. To także drugie z rzędu zwycięstwo tego zawodnika, bo ostatnio wygrał slalom gigant na Jaworzynie Krynickiej. – Jestem bardzo zadowolony. Oba przejazdy mi się udały, choć ten pierwszy był nieco gorszy. W drugim czułem się już swobodnie i pokazałem to na trasie. Ta wygrana jest dla mnie cenna, bo lepiej czuję się w gigancie, a teraz jestem najlepszy w slalomie – powiedział Szymański, który zdeklasował rywali.

W poniedziałek zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować na tym samym stoku w slalomie gigancie.

Medaliści niedzielnych zawodów:

Młodziczka
1. Joanna Kostyra – WKN Warszawa
2. Nikola Komorowska – AZS Zakopane
3. Karolina Dębicka – WKN Warszawa

Młodzik
1. Kamil Koralewski – KS Skivegas Stanek Race Academy
2. Stanisław Sarzyński – KS Sportup
3. Szymon Pietrzyk – Rusiński Ski-Max

Juniorka Młodsza
1. Joanna Książek – Team MB Szczyrk
2. Maja Woźniczka – KS Beskidy Bielsko-Biała
3. Magdalena Bańdo – Team MB Szczyrk
3. Karolina Krasnodębska – AN Skillz Kraków

Junior Młodszy
1. Igor Szymański – Team MB Szczyrk
2. Jonathan Pluta – KS Beskidy Bielsko-Biała
3. Jan Łodziński – Team MB Szczyrk

Źródło: Komunikat prasowy Polskiego Związku Narciarskiego

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.