Polski biathlon szykuje się do sezonu

527bf51c1810c5_11437512
fot. zieleniec.pl

Niemal tydzień temu (5 Maja) rozpoczęło się zgrupowanie polskich biathlonistów i biathlonistek w Bydgoszczy. Nasi zawodnicy trenowali na obiekcie drużyny piłkarskiej Zawiszy Bydgoszcz.

W przygotowaniach do sezonu 2015-2016 udział wzięło 7 sportowców na czelę z wicemistrzynią Świata Weroniką Nowakowską-Ziemniak. Jak mówi trener polskich biathlonistek Adam Kołodziejczyk, najważniejszym celem zgrupowania było strzelanie. Na strzelnicy spędzali codziennie co najmniej 2 godziny. Popołudniami kadrowicze ćwiczyli technikę i wytrzymałość biegową.

Przygotowania w Bydgoszczy kończą się dzisiaj (13 Maja). Następne zgrupowanie odbędzie się w Cetniewie. Tomasz Sikora podkreśla, że celem zgrupowania będą treningi wytrzymałościowe (rowery, windsurfing, oraz bieganie) i strzelanie na systemie elektronicznym SCAT

Nasze zawodniczki relacjonują swoje treningi na facebooku. W taki sposób zgrupowanie w Bydgoszczy opisała Weronika Nowakowska Ziemniak: – Pracowity ranek i relaksacyjne popołudnie. Doktor zadbał nawet o przekąski. Dziękujemy! Ćwierć zgrupowania za nami. Dodatkowo nasza najlepsza biathlonista zaprezentowała swoim kibicom zdjęcie z Moniką Hojnisz.

zdjęcie

Źródło: sportowefakty.pl/ biathlon.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.