Polski biathlon przykładem dla świata? Prezydent IBU: “Zawsze stawiałem Polskę za wzór”

fot. M. Król

Chociaż od czterech lat polski biathlon nie może cieszyć się z sukcesów na poziomie zmagań seniorów w biathlonie, to władze Międzynarodowej Unii Biathlonowej chwalą działania naszego związku. – Ciekawi mnie zwłaszcza (..) sposób w jaki wykorzystujecie karabinki laserowe w treningu z dziećmi – powiedział w rozmowie z biathlon.com.pl prezydent IBU, Olle Dahlin.

Podejście do młodych adeptów w Polskim Związku Biathlonu nie budzi zastrzeżeń. Ba, od kilku lat związek stawia na popularyzację dyscypliny, nawet w tych rejonach, które ze sportami zimowymi na pierwszy rzut oka mogą ze sportami zimowymi mieć niewiele wspólnego. To między innymi dzięki akcji Biathlon dla każdego, w której z roku na rok startuje coraz więcej dzieci i młodzieży. Właśnie ten projekt spodobał się prezydentowi IBU, który w rozmowie z PZBiath przyznał, iż polska jest stawiana jako wzór na arenie międzynarodowej.

– Ciekawi mnie zwłaszcza ten program i sposób w jaki wykorzystujecie karabinki laserowe w treningu z dziećmi.  Dobre pomysły zawsze są warte realizacji. W niedalekiej przyszłości zamierzamy stworzyć „IBU Academy”, czyli ośrodek, który będzie zbierał wszystkie te ciekawe idee w jednym miejscu – mówił Olle DahlinW powstanie tej akademii zaangażowana jest prezes PZBiath Dagmara Gerasimuk, która od września ubiegłego roku zasiada w zarządzie IBU.

– Od lat z zainteresowaniem śledzę rozwój naszego sportu w waszym kraju. Jestem pod wrażeniem programów, które wdrażacie żeby podnieść poziom biathlonu. W kadencji 2014-2018 byłem wiceprezydentem IBU odpowiedzialnym za rozwój dyscypliny i zawsze stawiałem Polskę za wzór pod tym względem – dodawał prezydent. Miejmy nadzieję, że programy tego typu przełożą się wkrótce na efekty w postaci sukcesów na arenie międzynarodowej. Talentów na miarę Kamili Żuk potrzeba nam zdecydowanie więcej.

Cały wywiad przeczytanie TUTAJ.

Źródło: biathlon.com.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.