Polska zawodniczka kończy karierę. To będzie jej ostatni sezon

fot. PZN

Joanna Szwab ogłosiła, że po sezonie zimowym 2021/2022 zakończy swoją sportową karierę. Skoczkini, która w minionym sezonie zadebiutowała na mistrzostwach świata, w czwartkowym konkursie letnich mistrzostw Polski zajęła dziewiątą lokatę.

fot. PZN

O nadchodzącym zakończeniu kariery skoczkini poinformowała na Instagramie. – Ostatnia zima przede mną. Mam nadzieję, że pozwolę sobie tę długą historię zapamiętać pozytywnie. Zostańcie ze mną jeszcze pół roku – napisała Szwab. Początek minionego lata wydawał się optymistyczny. – Pierwsza część sezonu letniego była w wykonaniu Asi bardzo dobra, a wyniki niezwykle budujące. Niestety, w końcówce ponownie się pogubiła i szukamy rozwiązania problemu – mówił Łukasz Kruczek. Mimo tego mistrzyni Polski z 2019 roku zdecydowała się zakończyć sportową karierę.

Nie wystarczyło do punktów

Joanna Szwab zadebiutowała w zawodach FIS w 2011 roku podczas konkursów Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Sezon 2013/2014 był jej najlepszym w rywalizacji tej rangi – w dwóch startach zgromadziła na swoim koncie 120 punktów. Wtedy też po raz pierwszy stanęła na podium, zajmując drugie miejsce w szwedzkim Falun. Do pierwszej trójki PK wróciła wróciła tego lata podczas zawodów w Rasnovie, gdzie była trzecia.

W sezonie 2013/2014 Szwab zadebiutowała w Pucharze Świata. Choć od tamtej pory co roku próbowała swoich sił w rywalizacji na najwyższym poziomie, tylko pięciokrotnie udało jej się przebrnąć przez kwalifikacje. Ani razu nie awansowała natomiast do czołowej trzydziestki, tym samym wciąż czeka na pierwsze w karierze punkty. Podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie wzięła udział w konkursie drużynowym, w którym razem z koleżankami z reprezentacji wywalczyły siódmą pozycję.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Aśka Szwab (@a_s.k_a)

Źródło: Instagram, FIS