Polska wicemistrzyni olimpijska kończy karierę. “Moje marzenie spełniło się trzykrotnie”

fot. youtube.com

fot. youtube.com

Równo dziesięć lat od wywalczenia swojego pierwszego olimpijskiego medalu Luiza Złotkowska ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Polska panczenistka z koleżankami sięgnęła po brąz w Vancouver, a cztery lata później w Soczi pojechały po srebro.

– 27 lutego to dla mnie szczególna data. 10 lat temu zdobyłam swój pierwszy olimpijski medal. Dziś, równo dekadę później, przyszedł czas, by powiedzieć – Koniec! Koniec mojej sportowej kariery, koniec ścigania się na łyżwach – napisała na swoim facebookowym profilu Luiza Złotkowska. Wicemistrzyni olimpijska z Soczi przyznała, że chciałaby wystartować jeszcze w kolejnych igrzyskach, ale zdrowie nie pozwoliłoby jej na dobre przygotowanie. – Na lodowisku spędziłam 24 lata, to był wspaniały czas. Moje marzenie, by jechać na igrzyska olimpijskie, spełniło się aż trzykrotnie – przyznała Złotkowska. – O medalach nie śmiałam myśleć… mam dwa – brąz i srebro. Brakuje złota, ale ono od zawsze jest w nazwisku – dodała 31-latka.

Luiza prócz dwóch medali olimpijskich, ma na swoim koncie dwa zdobyte podczas mistrzostw świata. W 2012 roku z Natalią Czerwonką i Katarzyną Wożniak sięgnęły po brąz w Heerenveen, a rok później w Soczi wywalczyła srebro z Czerwonką i Katarzyną Bachledą-Curuś. – Nie sposób podziękować wszystkim osobom, które spotkałam na swojej sportowej drodze. Ale chciałabym wymienić „wielką czwórkę” – moich trenerów – Krzysztofa Filipiaka, Marka Pandyrę, Ewę Białkowską i Witolda Mazura. Chciałabym też podziękować moim koleżankom z drużyny – Natalii Czerwonce, Katarzynie Woźniak i Katarzynie Bachledzie-Curuś. Jazda z Wami nie zawsze była prosta, ale za to bardzo szybka – zaznaczyła Złotkowska.

Źródło: Facebook

Mateusz Król
Obserwuj