Polska szóstka na Klingenthal. Hula powalczy o limit

fot. M. Król

Ostatni weekend września to także ostatnia odsłona rywalizacji w Letnim Pucharze Kontynentalnym w tym sezonie. W niemieckim Klingenthal o punkty powalczy sześciu reprezentantów Polski, którzy mają szansę na powiększenie limitu startowego na kolejny period. Równolegle w Lahti będą się odbywały zawody FIS Cup, w których wystartuje dwóch Biało-Czerwonych.

fot. M. Król

Klingenthal będzie ostatnim przystankiem w kalendarzu Letniego Pucharu Kontynentalnego w 2021 roku. Na sobotę i niedzielę zaplanowano dwa konkursy indywidualne, które będą poprzedzone odpowiednio treningami oraz serią próbną. W Niemczech na obiekcie HS140 o punkty do klasyfikacji generalnej cyklu powalczą Jakub Wolny, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka oraz Stefan Hula. Najwyżej z nich klasyfikowany jest Maciej Kot, który zajmuje 17. lokatę z dorobkiem 134 punktów.

Stefan Hula plasuje się natomiast na ósmej pozycji w klasyfikacji drugiego periodu Letniego Pucharu Kontynentalnego. Wyższe miejsca zajmują jednak tylko reprezentanci Norwegii, Austrii i Słoweniec, Anze Lanisek. To właśnie Słowenia wydaje się być najgroźniejszym rywalem dla Biało-Czerwonych w walce o dodatkowe miejsce startowe na kolejny period, który będzie obejmował pierwsze zimowe konkursy

Program zawodów:

  • 25 września 2021 r. (sobota):
    • 10:30 – oficjalny trening
    • 13:00 – konkurs indywidualny
  • 26 września 2021 r. (niedziela):
    • 9:00 – seria próbna
    • 10:00 – konkurs indywidualny

W ostatni weekend września skoczkowie będą rywalizować także w konkursach rangi FIS Cup. Zawody trzeciej ligi odbędą się w Lahti 25 i 26 września. Gospodarzami rywalizacji, która zastąpi wcześniej zaplanowane na ten termin konkursy w Korei Południowej będą Chińczycy. W Finlandii na starcie zobaczymy dwóch reprezentantów Polski. Będą to Jan Habdas i Adam Niżnik, którzy w klasyfikacji generalnej cyklu plasują się odpowiednio na 7. i 28. pozycji.

Źródło: Polski Związek Narciarski