Polska stara się o mistrzostwa świata juniorów

Inauguracja Pucharu Świata tchnęła nową siłę w działaczy PZNu. Wisła będzie ubiegała się o organizację mistrzostw świata juniorów w narciarstwie klasycznym.

Dobre oceny po zawodach inaugurujących sezon olimpijski to idealny moment na starania o jeszcze ważniejsze imprezy. Sprawę z tego zdają sobie działacze Polskiego Związku Narciarskiego. – Wystąpiliśmy już o organizację mistrzostw świata juniorów w 2021 roku. Wiadomo, co jest następnym krokiem – mówi w rozmowie ze Sport.pl Apoloniusz Tajner. Impreza miałaby zagościć oficjalnie w Wiśle. Wiadomo już, ze dwa lata wcześniej zawody tej rangi zagoszczą w fińskiej miejscowości Voukatti.

Tajner zapowiedział też, że juniorski czempionat nie będzie ostatnim krokiem. Polska prawdopodobnie będzie ubiegała się o mistrzostwa świata seniorów w 2025 roku. – Zobaczymy, mowa tu nie tylko o Wiśle i Szczyrku. Już teraz mamy zmodernizowaną Wielką Krokiew. Wkrótce powinien zostać odnowiony kompleks mniejszych skoczni w Zakopanem. Możliwa jest również organizacja wspólnie z Czechami, ale na to szanse są akurat mniejsze. Możliwości jest jednak sporo – potwierdzał Apoloniusz Tajner.

Źródło: Sport.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.