Polska pozbawiona kolejnej ważnej imprezy

fot. M. Król

Biathlon. Zaskakujące informacje przekazała przed kilkoma dniami Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU). Okazuje się, iż Duszniki-Zdrój, które w styczniu 2021 roku były areną rozgrywania 28. Mistrzostw Europy w biathlonie, w nadchodzącym sezonie nie zorganizują Pucharu IBU. Zastąpi je Brezno-Osrblie na Słowacji.

fot. M. Król

Duszniki-Zdrój są bez wątpienia jednym z najważniejszych na mapie Polski miejsc rozgrywania zawodów biathlonowych. Niestety, organizacja wydarzenia sportowego o zasięgu krajowym znacząco różni się od przygotowania międzynarodowej imprezy, choć i z takimi dusznicki ośrodek nie raz miał już do czynienia. W roku 2017 i 2021 gościł on przecież najlepszych biathlonistów i czołowe biathlonistki Europy. Tożsamą imprezę zorganizował on również cztery lata później.

Puchar IBU odwołali

Okazuje się jednak, iż w sezonie 2021/2022 do Dusznik-Zdroju nie zawita biathlon na międzynarodowym poziomie. Zaplanowane na 8-9 stycznia 2022 roku zawody Pucharu IBU zostały bowiem przeniesione z owej polskiej miejscowości do położonego na Słowacji Brezno-Osrblie. Decyzja ta powodowana jest postanowieniem komitetu organizacyjnego dusznickiej imprezy. Ten poinformował IBU, iż nie może zorganizować wspomnianych zawodów w sezonie 2021/2022.

Na skutek wprowadzonych zmian Brezno-Osrblie gościć będzie zawodników i zawodniczki startujące w Pucharze IBU dwukrotnie: w dniach 8-9 stycznia oraz w kolejnym tygodniu – tj. 12, 14 oraz 15 stycznia. Szczegółowy harmonogram Pucharu IBU dostępny jest TUTAJ.

Źródło: biathlonworld.com