Polska ponownie zorganizuje hokejowe Mistrzostwa Świata Dywizji IA

ccec0de67e272870547605edfeb73089Tego nikt się nie spodziewał. Na kongresie Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie w Pradze postanowiono,że w przyszłym roku organizatorem Mistrzostw Świata zostanie ponownie Polska.Taka sytuacja zdarza się bardzo rzadko.

Dawid Chwałka, który jest prezesem PZHL podkreślił,że jest to dla naszego kraju ogromne wyróżnienie dodając przy tym, że przechodzimy do historii.

Wraz z Polską o organizację mistrzostw walczyła Słowenia. Przede wszystkim o sukces postarała się polska dyplomacja. ” Prezentacja naszej aplikacji i dziesiątki rozmów, które odbyliśmy okazały się owocne. To wielka chwila dla naszego hokeja”- podsumował Chwałka.

Polscy delegaci negocjowali ze Słoweńcami oraz z prezesem Matjażem Rakovcem. Dzięki poparciu polskiej kandydatury nasi konkurenci zorganizują w przyszłym roku Mistrzostwa Świata kobiet.

Turniej odbędzie się w dniach od 23 do 29 kwietnia 2016 roku w Krakowie. Rywalami polskich hokeistów będą Słoweńcy, Austriacy, Włosi, Japończycy oraz Koreańczycy.

Źródło: informacja własna/www.eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.