Polska kadra startowała w szwedzkiej Kirunie. Habdas najlepszym z Polaków

09:43, 25.11.2021 Marek Cielec

Niektórzy z członków polskich kadr w narciarstwie alpejskim wciąż przebywają w Szwecji, gdzie w ostatnich dniach brali udział w kolejnych zawodach kategorii FIS w slalomie. W Kirunie w obu slalomach najlepszym z Polaków był zawodnik naszej kadry A, Piotr Habdas, natomiast niewiele ustępował mu Paweł Pyjas z kadry młodzieżowej. W Pass Thurm w Austrii, ze zmiennym szczęściem występowała Daria Krajewska.

Polacy lepsi z dnia na dzień

W szwedzkiej Kirunie w dniach 23-24 listopada w slalomowych zawodach kategorii FIS wystąpiło aż siedmiu Polaków. Pierwszego dnia najwyżej sklasyfikowanym był Piotr Habdas. Nie udało mu się jednak znaleźć w czołówce. Zajął dopiero 18. miejsce ze stratą 1,99 sek. do zwycięzcy Williama Jonssona. Na 21. pozycji zawody ukończył Paweł Pyjas (+2,28 sek.), na 34. Michał Michalik (+5,01 sek.), na 36. Bartłomiej Sanetra (+5,19 sek.), a na 38. Bartosz Szkoła (+5,79 sek.). Pozostałym Polakom, czyli Przemysławowi Białobrzyckiemu i Janowi Grodeckiemu nie udało się ukończyć drugiego przejazdu.

W kolejnym dniu Polacy zdołali osiągnąć nieco lepsze wyniki. Piotr Habdas tym razem został sklasyfikowany na siódmym miejscu (+1,62 sek.), a wygrał ponownie William Jonsson. Paweł Pyjas również poprawił swoją lokatę, plasując się po dwóch przejazdach na 12. miejscu (+2,19 sek.). Na miejscu 24. znalazł się Michał Michalik (+3,45 sek.), na 31. Bartosz Szkoła (+4,62 sek.). Przemysław Białobrzycki zakończył swój udział w zawodach już na pierwszym przejeździe, a Bartłomiej Sanetra wspólnie z Janem Grodeckim nie ukończyli drugiego.

Pełne wyniki 1. slalomu

Pełne wyniki 2. slalomu

Polska jedynaczka w Austrii

Jedyną reprezentantką Polski w zmaganiach w Pass Thurm w slalomie była Daria Krajewska. Dwukrotnie w tych zawodach zwyciężyłą debiutująca niedawno w Pucharze Świata Charlotte Lingg, reprezentantka Liechtensteinu. Daria Krajewska pierwszego dnia zawodów przejechała dwa przejazdy z łącznym czasem o 4,91 sek. gorszym od Lingg, co dało jej 30 pozycję. W drugim slalomie, który odbył się następnego dnia Polka została niestety zdyskwalifikowana po pierwszym przejeździe.

Źródło: własne