Polscy skoczkowie zostaną przebadani na koronawirusa

Fot.: Wiktoria Wnętkowska

Polski Związek Narciarski uspokaja, ale zdecydował się poddać skoczków narciarskich badaniom w kierunku koronawirusa. To po tym, jak pozytywny wynik stwierdzono u Adama Małysza.

Fot.: Wiktoria Wnętkowska

Informacje o poddaniu badaniom reprezentantów Polski w skokach potwierdził w rozmowie ze Sport.pl Jan Winkiel. – W poniedziałek zapewniliśmy o tym zawodników – powiedział sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego.

Winkiel w rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem mówił, że w okół grupy jest nerwowa sytuacja. Zgrupowanie w Wiśle nadal trwa. Zawodnicy przebywają w hotelu zarezerwowanym tylko dla nich. Sekretarz zapewnił, że stosowane są wszelkie zasady bezpieczeństwa. Na razie nie wiadomo, czy skoczkowie będą mogli trenować na obiekcie im. Adama Małysza.

– Posiłki wszyscy dostają pod drzwi, z personelem nikt nie ma kontaktu. A do sanepidu cieszyńskiego zgłoszone jest nasze miejsce zgrupowania, więc wszystkie osoby z hotelu też mogą zostać przebadane i poddane kwarantannie, gdyby sanepid uznał, że jest taka potrzeba. Natomiast jeśli chodzi o skocznię w Wiśle-Malince, to ją też możemy zamknąć i mieć tylko dla siebie – przyznaje Winkiel.

Przypomnijmy, że o zachorowaniu Adam Małysz poinformował w poniedziałek. Jan Winkiel mówił nam po tym, że PZN zastanawia się nad opcją przebadania wszystkich zawodników i sztabu. – Kadra skoczków ostatni raz spotykała się z Adamem 12 czerwca w Zakopanem – mówił sekretarz. Nikt z grupy nie ma objawów. Szanse na to, że ktoś jest zarażony, są raczej znikome. Trzeba jednak doprowadzić do sytuacji komfortu psychicznego. Taki mają zagwarantować ujemne wyniki badań w kierunku koronawirusa.

Źródło: Sport.pl

Mateusz Król
Obserwuj