Polscy skoczkowie wycofani z zawodów

Polski Związek Narciarski w czwartkowy poranek podał skład reprezentacji polskich skoczków na jedyne tego lata zawody FIS Cup w Rasnovie. Po południu opublikował jednak informację, że zawodnicy nie wystąpią w Rumunii.

Zbigniew Klimowski, trener polskich juniorów w skokach narciarskich, powołał dziesięciu zawodników na zawody FIS Cup w Rasnovie. Niestety, biało-czerwonych nie zobaczymy w akcji. Polski Związek Narciarski podjął po południu decyzję o wycofaniu naszej kadry ze zmagań na rumuńskich obiektach. Wszystko wiąże się oczywiście z pandemią koronawirusa.

– W związku z pogarszającą się sytuacją w Rumunii oraz rekomendacjami dotyczącymi podróży podjęliśmy decyzję o wycofaniu naszej juniorskiej reprezentacji ze startu w zawodach FIS Cup w Rasnovie – czytamy na profilu społecznościowym Polskiego Związku Narciarskiego.

To niestety oznacza, że nasi młodzi skoczkowie nie będą mieli tego lata okazji do startu w zawodach międzynarodowych. Rasnov został bowiem jedynym organizatorem tego lata, który podjął się próby przeprowadzenia zawodów tej rangi.

Źródło: PZN

Mateusz Król
Obserwuj