Polscy skoczkowie wycofani z zawodów. W tle koronawirus

fot: Sabirżan Muminow

Jak podaje serwis skaczemy.pl, na starcie konkursów Letniego Grand Prix w kazachskim Szczuczyńsku, które zaplanowano na przyszły weekend, zabraknie polskich skoczków. Jako główny powód takiej decyzji podaje się względy formalno-logistyczne, a także niepewną sytuację pandemiczną w tej części świata. Mocno wątpliwy jest również udział reprezentacji Polski w rywalizacji w Czajkowskim, tydzień później.

fot: Sabirżan Muminow

Konkursy w Szczuczyńsku zostaną rozegrane w dniach 4-5 września. Zaplanowano tam jednak wyłącznie rywalizację mężczyzn. Wiemy już jednak, że na ich starcie zabraknie polskich skoczków. Z informacji portalu skaczemy.pl wynika, że decydującym czynnikiem okazały się kwestie logistyczne, a także wzrost zakażeń na Covid-19 w Kazachstanie.

Przypomnijmy, że według wstępnych ustaleń, na kompleksie Burabaj miały rywalizować również kobiety, jednak ich rywalizację odwołano ze względów organizacyjnych.

Z nieoficjalnych źródeł wynika również, że reprezentacji Polski może zabraknąć na starcie również tydzień później, w rosyjskim Czajkowskim.

Przypominamy również, że jak do tej pory rozegrane zostały trzy rundy zmagań mężczyzn oraz cztery kobiet. Pozycję liderów cyklu zajmują Austriak Jan Hoerl oraz Słowenka Ursa Bogataj.

źródło: skaczemy.pl