Polscy skoczkowie wracają na skocznie!

robert mateja
fot. pzn.pl

Po niemal 2 miesiącach od zakończenia Pucharu Świata polscy skoczkowie (Kadra juniorów) wracają na skocznie narciarską. Stanie się to w poniedziałek (18 Maja) na skoczni normalnej w Szczyrku.

Jak mówi trener juniorów Robert Mateja zawodnicy oddadzą tam pierwsze swoje skoki. Oprócz tego jego podopieczni będą prowadzić trening motoryczny. Nasi sportowcy mają również w planie badania lekarskie, które odbędą się w Warszawie.

Tymczasem kadra Łukasza Kruczka oraz Macieja Maciusiaka uda się nad polskie morze.

Przypomnijmy, że w Kadrze Roberta Matei znalazło się 7 skoczków. (5 juniorów i 2 seniorów). Dla nich celem zasadniczym przyszłego sezonu zimowego będą Mistrzostwa Świata Juniorów w Rasnovie. Dla pozostałej dwójki skoczków celem na pewno nie będą starty w zawodach FIS Cup, tylko w konkursach wyższej rangi (Puchar Świata, Puchar Kontynentalny)

W wywiadzie dla strony internetowej pzn.pl trener Mateja wychwala nowego członka kadry, czyli Dominika Kastelika. Mówi o nim – Widać potencjał i powiedzmy, że ma taki talent do skoków. Obserwowaliśmy go zimą na zawodach, gdzie w niektórych bardzo fajnie się zaprezentował. Co prawda jeszcze ta jego dyspozycja nie jest ustabilizowana, ponieważ zdarzały mu się wpadki, ale tak jak wspominałem, zauważyliśmy u niego pewny potencjał – Zakończył trener Mateja.

Źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.