Polscy skoczkowie trenują w Hinzenbach

kamil-stoch

Polscy skoczkowie w ubiegłym tygodniu rozpoczęli treningi na skoczni od zgrupowania w Szczyrku. W tym tygodniu przenieśli się do Austrii, gdzie szlifują formę na skoczni w Hinzenbach. 

Wczoraj do ojczyzny naszego nowego trenera Stefana Horngachera udali się zawodnicy kadry A i kadry B, którzy do piątku będą trenować na skoczni HS-94 w Hinzenbach. W kraju pozostał jedynie asystent trenera głównego Zbigniew Klimowski, który razem z innymi trenerami Polskiego Związku Narciarskiego bierze udział w konferencji MSiT dla trenerów sportów zimowych w Spale. Jak podkreśla trener Horngacher na razie wszystko idzie zgodnie z planem, dopisuje również pogoda. Jeszcze wczoraj trener spotkał się z doktorem Haraldem Pernitschem, który od tego sezonu współpracuje z naszymi kadrami, a ponadto jest projektantem platform dynamometrycznych, które zakupił nasz zespół.
– Potrafimy dobrze obsługiwać platformy i wyciągać wnioski z danych przekazywanych przez nie, jednak doktor Pernitsch jako ich twórca wie o nich jeszcze więcej i potrafi dokładniej wszystko przeanalizować. Przedstawiłem mu wyniki naszych treningów i ustaliliśmy plany na kolejny okres – mówi trener Stefan Horngacher.

Nie wszyscy nasi zawodnicy, m.in. Piotr Żyła i Kamil Stoch, przepadają za obiektem w Hinzenbach. Jest to jednak ostatnie zgrupowanie naszych skoczków w maju. Kolejne zaplanowano w Niemczech, na początku czerwca.

źródło: pzn.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.